Svētdien, 3. jūnijā Vērmanītī sirsnīgā pasākumā ģimenēm MAZIŅŠ NOTIKUMS AR LIELU SIRDI: Palīdzi bērnam uzaugt ģimenē!

Akcija - PALĪDZI BĒRNAM UZAUGT ĢIMENĒ tiek rīkota, lai popularizētu audžuģimeņu, aizbildņu un adoptētāju kustību, tāpēc laikā no pulksten 12.00 dažādos stendos un radošajās darbnīcās ģimenes tiks iepazīstinātas ar ikviena bērna emocionālajām vajadzībām, audžuģimeņu, adoptētāju, aizbildņu un SOS bērnu ciematu kustību, Zvanenieku māju.
Būs iespēja iegādāties īpašas nozīmītes ar saukli: PALĪDZI BĒRNAM UZAUGT ĢIMENĒ apmaiņā pret ziedojumiem.

No pulksten 12. 00 būs atvērtas dažādas radošās darbnīcas:
  • T -kreklu pārtaisīšana jaunās rotās un galvassegās, portretu zīmēšana, masku darbnīca, baroka laika leļļu teātris, filca un papīra darbnīcas, konfekšu pušķi, latgaļu sēta, zumbas dejošana un prieka bikšu šūšana.
  • Piepūšamās atrakcijas, lielie ziepju burbuļi, cukurvate un citi gardumi.
  • Radošajā stūrītī būs iespēja baudīt ielu mākslu.
Pulksten 14.00 Brīvdabas koncertā MAZIŅŠ NOTIKUMS AR LIELU SIRDI uzstāsies dziedošās ģimenes: Vītoli, Beitiki, Eriņi, Riči, Juris Kaukulis ar ģimeni, Sējānu ģimene. Mākslinieku vidū būs arī dziesminieks Haralds Sīmanis, kurš pats jau gandriz 10 gadus ir audžutētis divām meitenēm un audžumamma Arta Šomase ar bērniem. Ar siltiem apsveikuma vārdiem koncertu atklās eksprezidente Vaira Vīķe -Freiberga.
Pasākuma noslēgumā pulksten 18.00 kinoteātrī SPLENDID PALACE būs skatāma izrāde MINHAUZENA PRECĪBAS, ko iestudējusi jauniešu radošā radošā apvienībā OPĀ, OPĀ. Apvienība pirms 10 gadiem veidojusies, lai palīdzētu atgūties bērniem, kas cietuši vardarbībā. Pamazām apvienībai pievienojušies spēcīgi līderi un šobrīd tā jau izaugusi par kustību, kas realizē dažādus labdarības projektus. Jaunākais veikums: iestudēta izrāde: MINHAUZENA PRECĪBAS, lai vāktu ziedojumus audžuģimeņu kustības atbalstam. Plašāk par izrādi lasiet: http://www.minhauzenaprecibas.lv/

Latvijā ir aptuveni 8000 bērnu, kas palikuši bez miesīgo vecāku gādības. Viņu vecākiem atņemtas aprūpes tiesības, jo viņi savus bērnus situši, spīdzinājuši, mērdējuši badā vai vienkārši par tiem aizmirsuši.
Vairāk kā 1000 šo bērnu savu mājvietu atraduši audžuģimenēs. Tās ir ģimenes, kas brīvprātīgi uzņēmušās atbildību par šiem bāreņiem un ik dienas dāvā viņiem pajumti, ēdienu, apģērbu, rūpes un sirds siltumu, lai soli pa solītim šie bērni atgūtu spēju uzticēties cilvēkiem.

2 Super!