Tās var būt barjermetodes, tā var būt hormonus nesaturoša, vai hormonus saturoša kontracepcija. Izvēle ir atkarīga no sievietes dzīves stila, seksuālās aktivitātes, medicīniskiem, sociāliem faktoriem. Ginekologs var sniegt informāciju, atbildēt uz jautājumiem, bet izvēlē tomēr noteicošais būs tavs viedoklis, jo tikai tava līdzdalība nodrošinās izvēlētās metodes efektivitāti.

Uz dažiem niansētiem jautājumiem atbild ginekoloģe Maija Petrovica.

- Pēc dzemdībām bija doma kā izsargāšanos ielikt spirāli - veicu analīzes, bet tad bija finansiālas grūtības, neieliku. Šobrīd tās atrisinātas un vēlos aiziet ielikt. Jautājums šāds - vai drīkstu iet ar vecajām analīzēm? Analīzes veiktas janvāra sākumā.
 - Ja janvārī nodotā onkocitoloģiskā uztriepe atbilda normai -I grupai, tā nav jāatkārto. Būtu vēlams atkārtot maksts uztriepi, lai pārbaudītu maksts tīrības pakāpi, maksts floras sastāvu.

 - Pēc dzemdībām ir pagājuši 5 mēneši(ķeizars), baroju ar krūti, MR nav atsākušās, iztriepes analīzes bija labas (2mēnešus pēc dzemdībām). Šobrīd mani traucē sausums un diskomforts, arī pēc mīlēšanās. Ko Jūs ieteiktu? Esmu jau kursa veidā lietojusi mikrofloras atjaunotājus, kamēr lieto - labi, tad atkal atjaunojas...
 - Kamēr regulāri barojat bērniņu ar krūti, olnīcas "atpūšas" un estrogēnu līmenis ir pazemināts, tādēļ arī maksts gļotāda ir sausāka,jūtīgāka. Ieteiktu lietot lubrikantus. Labs rezultāts ir Femigēla ievadīšanai. Atsākoties menstruālajam ciklam, šī problēma izzudīs.

 - Kāpēc ir TIK dažādi viedokļi par Mirēnu? Vieni saka - absolūti droša un nekaitīga, citi - daudz maz droša, bet kaitīga?
 - "Mirēna" ir dzemdes spirāle, kura satur progestīnus, tātad darbojas gan kā svešķermenis dzemdē, gan kā hormonālā kontracepcija, tātad dubulta drošība. Par "Mirēnas" kaitīgo iedarbību nevaru spriest, jo savā praksē tādu neesmu novērojusi. Nav arī ticami pētījumi, kas pierādītu šīs spirāles kaitīgumu. Arī medicīniskajā literatūrā neko tādu neesmu atradusi. Ir bijuši gadījumi, kad konkrētam pacientam šī metode nav piemērota, tad jāmeklē citi varianti. "Mirēnai" ir konkrētas indikācijas, kad šī metode būtu pielietojama, un bērniņa zīdīšanas laiks ir viena no tām.

0 Super!