Mana dzīve ar trešā bērniņa ienākšanu mūsu ģimenē nudien ir mainījusies. Tā ir kļuvusi interesantāka, piepildītāka.. visnotaļ arī ar lielāku fizisko un emocionālo slodzi, taču viennozīmīgi arī laimīgāka :) Savai jaunajai mammas lomai nesen klāt esmu ieguvusi vēl kādu.. esmu kļuvusi par bēbīšu nodarbības vadītāja palīgu.

Atceros, ka ar otro bērniņu Patrīciju, ģimenes psiholoģijas centrā Līnā šādās līdzīgās bēbīšu nodarbībās biju apmeklētāja lomā. Mūsu pirmo kopīgo (meitiņas pirmo dzīves gadu), mēs reizi nedēļā bijām sastopamas Līnā, tā bija brīnišķīga pieredze un šķiet, ka arī par to esmu ko rakstījusi :)

Šobrīd reizi nedēļā esmu sastopama Mammu Pitstopā, Mārupē (Lielā iela 19-3A), kur pirmdienās laika posmā no 10.00 līdz 11.00 vadu brīvās rotaļāšanās grupu māmiņām kopā ar viņu bērniņiem, kuri ir vecumā no 12-24 mēnešiem.

Nodarbību pamatā ir Emmas Pikleres pieeja, kur centrālais elements ir cieņa. Cieņa pret cilvēku no piedzimšanas brīža. Cieņpilna bērniņa aprūpe un personības respektēšana. Brīvā rotaļāšanās, brīvā kustība.

Nodarbības notiek atsevišķā telpā, kur uz grīdas (uz paklāja) ir novietotas dažādas vecumam atbilstošas rotaļlietas un kāpelējamie. Māmiņas sēž telpas malās, veidojot tādu kā apli, savukārt bērniņi rotaļājas pa vidu. Mazie spēlējas ar telpā esošajām mantiņām, veido zināmas attiecības arī ar pārējiem bērniņiem, mācās dalīties ar rotaļlietām un gūst pieredzi spēlējoties kopā. Māmiņas tai laikā dalās savā pieredzē par šobrīd aktuālo un piedzīvoto.

Mammu Pitstopa misija ir palīdzēt sievietei atklāt viņas pašas resursus, tajos ieklausīties un ļaut tiem uzplaukt, lai nestu skaistākos šī laika augļus – sirdsmieru, mīlestību un prieku attiecībās ar mazuli un visā ģimenē :) .. un, lai šo misiju īstenotu Mammu Pitstopā ir sastopamas vairākas brīnišķīgas sievietes (dūlas, pep mammas, zīdīšanas konsultantes u.c.), kas vada dažādas nodarbības kā māmiņām ar viņu mazuļiem, tā arī tikai sievietēm un sievietēm bērniņa gaidībās (grūtniecēm). Vairāk par šo vari lasīt http://www.mammupitstops.lv/

Vēl nedaudz par tehnisko daļu.. Pitstopam ir viegli piekļūt ar auto. Mašīnīti Pitstopa apkaimē var novietot bez maksas. Pašā Pitstopā ieejot, māmiņas vispirms nonāk telpā, kurā var ērti noģērbt virsjakas un atstāt bērnu ratus. Atmosfēra ir mājīga un jauka.. silta tējiņa un cepumi arī ir mammu iemīļoti un teju vienmēr pieejami.

Man pašai šī vietiņa ļoti patīk un esmu dikti pateicīga vienai no Mammu Pitstopa dāmām, Ramonai Treilonai - par iespēju būt tur, kur pašlaik esmu. Lielu pateicību saku arī savam vīram, kurš šos rītus pavada kopā ar mūsu mīļo meitiņu Matildi un tādējādi rada man pāris brīvas stundas, lai es varētu būt tur, kur vēlos.

.. tā kā, ja ir vēlme piedzīvot patīkamus un skaistus brīžus kopā, tad tiekamies Mammu Pitstopā :)

0 Super!