Esmu māmiņa, kas atbalsta pastaigas (jo īpaši vasarā). Ir liels prieks, ka iziešana ārā no mājas aizņem vien pāris minūtes, jo velkamo drēbju skaits mugurā ir ievērojami mazāks kā ziemā :)

Matildei piedzimstot, tika iegādāti jauni rati – trīs vienā, mašīnas kolba, “parastie” rati un tā saucamie sporta rati. Abi pirmie bērniņi ratos gulēja labprāt, tāpēc arī šo pirkumu veicām droši, jo šķita, ka rati noteikti būs nepieciešami.

..un nekā, pirmie mēģinājumi iziet ārā ar ratiem skaidri parādīja, ka nebūs forši :) Mazā ratos raudāja. Īsti nevarēju saprast, kas viņai tur nepatīk (jo mašīnas kolbā viņa guļ labprāt), taču sapratu, ka pastaigai ir jāmeklē cits risinājums (ja arī es to vēlos pabaudīt).

Te nu talkā man nāca slings – pagara šalle, kurā var ietīt bērnu. Slingu es izmantoju arī ar abiem pirmajiem bērniņiem, taču ne tik bieži (jo viņi gulēja ratos). Man slings ir īsts atradums, ietinot tajā mazo, es mierīgi varu baudīt pastaigu kopā ar pārējiem bērniņiem un svārstības, kuras rodas staigājot, principā vienmēr aizmidzina mazo dāmu :)

Visbiežāk es to izmantoju tieši pastaigās, gan ikvakara mājās, gan arī ārpus mājas, ja visa lielā Goda ģimene vēlas, ko pabaudīt kopā (piemēram, iepriekšējās brīvdienās bijām suņu patversmē, kur izvedām pastaigāties divus jaukus sunīšus.. bez slinga es to nevarētu)

Nereti slings noder arī mājās, iekštelpās.. kad ir nepieciešamība kaut ko piekārtot vai pievērsties vecākajiem bērniņiem. Ar brīvām rokām ir vieglāk kaut ko izdarīt :)

Vienīgais “āķis” šai brīnumainajai šallei ir māka to pareizi uzsiet vai vispār uzsiet :) Atceros, ka ar pirmo bērniņu slingu es izmantoju visai reti tieši šī iemesla dēļ, jo šķita, ka slinga sagatavošana ir pārāk sarežģīta un laikietilpīga.. ar otro bērniņu es biju apņēmības pilna slingu izmantot biežāk un kopā ar vīru pat tikāmies ar dāmu no “maniem slingiem” (ja pareizi atceros), kur es nudien iemācījos uzsiet to trako šalli pareizi un tās turpmāka lietošana bija krietni vieglāka.

.. ar trešo bērniņu, dāmu Matildi, es slingu sasēju pēc atmiņas (tiesa ar otro reizi, bet sasēju)! Riktīga māmiņa varone :) Šobrīd varu teikt, ka slinga sasiešana ir patīkams process un tas aizņem vien pāris minūtes. Matilde pie slinga jau ir pieradusi un arī viņas ielikšana tajā ir kļuvusi vieglāka.

Zinu, ka slinga siešanai ir vairāki varianti, vairākas iespējamās un ieteicamās pozas atbilstoši bērniņa vecumam.. es izmantoju vienu (šķiet, ka to, kas paredzēta līdz bērniņa 4 mēnešu vecumam) un jūtos ļoti labi. Tā teikt ir vēl ko mācīties :)

0 Super!