Ir pagājis pirmā trimestra skrīnings, esmu redzējusi savu mazo kustīgo jāņuzāli dīdāmies vēderā, samājusies, sasmaidījusies un varu mierīgi uzelpot – pirmais grūtniecības posms tūlīt, tūlīt būs noslēdzies, analīzes ir labas. Woohoo, baudām dzīvi! Jau iepriekš esmu rakstījusi, ka laiks joņo, laiks kūst – kā neproduktīva darbadiena, kas pavadīta, vērojot do-it-yourself videoklipus vai lasot tvītus par politiku. Vienīgā atšķirība ir tāda, ka neko no tā man nav laika darīt – starp lekcijām, darbu un bērnkopību es varu tikai sapņot par kāda seriāla noskatīšanos, jo vērtīgās minūtes vakarā tiek ziedotas grāmatām.

Tieši tādēļ ir svarīgi piefiksēt kaut mirkļus no šīs grūtniecības, lai citādi, kad otrais bērns man jautās, kā dzīvojos, gaidot viņu, man nav puspavērta mute un nodurts skatiens. Šādu sarakstu – pirmā vs. otrā grūtniecība, manā gadījumā pirmais vs. otrais bērns – ir daudz. Bet nu būs vēl viens (ha)!

Atpūta

Ar iepriekšējo grūtniecību es uzliku mīksto uz jebko, kas man nešķita mana laika vērts. Tīrīt māju pēc darba? Nope! Tīrīšu nedēļas nogalē, vai vēl labāk tīrīs vīrs! Gatavot ēst, kad vēders rūc un burtiski šajā sekundē nepieciešamas barības vielas? Nope! Tam domātas sulīgi smaržojošas kafejnīcas un take-out. Prin-ce-se!

Tagad? Laika ir tik, cik ir. Darbu nav kļuvis mazāk, , drīzāk tie līp man klāt kā uzmācīgas kaķa spalvas pie melna apģērba. Un es netieku ar to galā! Pirmā trimestra nogurums ir (ar mēru) jānobīda malā, iztiekot ar nelieliem powernap, kad atstāju bērnu, pašplūsmā spēlējoties un cerot, ka viņš neatradīs jaunas izklaides, kamēr esmu izslēgusies.

Pārtika

Gaidot Austri, es piedomāju pie ikkatra kumosa (un tik un tā pieņēmos svarā ar 20kg). Tikai bioekošmeko, tikai retu reizi pieļāvu kādas atkāpes no normas makdonalda burgerīša vai čipšu formā. Salāti no dārza, ogas no zemniekiem, tikai pašu labāku, kas papildināts ar vitamīniem!

Tagad? No vienas puses, esmu saglabājusi savus labos ieradumus un pat tos apdeitojusi, gatavojot veselīgu un pilnvērtīgu maltīti puikam. No otras puses, es daudz mazāk iespringstu par našķiem un citām vaļībām, jo gluži vienkārši man nav laika un spēka to darīt. Kādā pārguruma piesātinātā vakarā man pastiepjas roka pēc pelmeņiem, kas ir gatavi tik nodevīgi ātri, citu vakaru, bizojot mājās no lekcijām, es grēkoju ar burgerīšiem to-go no pavisam lētā un prastā hesīša. And you know what? Ar visām ekstra veselīgajām maltītēm un retām likumu pārkāpšanām, es svarā esmu pieņēmusies labi ja par kilogramu (kad robeža ir 3-5kg) un visas analīzes rāda teicamus rādījumus. Woop woop!

Stresa un miera balanss

Ar iepriekšējo grūtniecību es pēc vecmātes ieteikuma dzīvoju zen un ommm – es apzināti vairījos no stresainām situācijām, taču to bija daudz un lielākoties manis izprovocētu. Pie katras mazāk zināmas sajūtas, es ķēru telefonu un rakstīju mammai (kas ir ārsts) un tramīgi gaidīju katru apskati, katrus analīžu rezultātus. Manu uztraukumu cenšoties mazināt un ņemot vērā pagātnes pieredzi, mana ārste mani sūtīja biežāk uz apskatēm, pārbaudīja cik nu rūpīgi vien iespējams.

Tagad? Jau atkal atslēgas vārds ir nav laika. Paldiespaldiespaldiesdievam viss ir kārtībā un šoreiz nav nedz laika, nedz vajadzības, nedz iespēju lieki stresot. Grūtniecības pirmajās nedēļās, protams, mazliet satraucos – kā būs ar puikas nēsāšanām augšā uz piekto stāvu, kas notiks ar braukāšanām sabiedriskajā transportā, kas šoreiz ir jaunums, kā būs ar celšanos naktī, lai mazam pīkstulim padotu ūdeni u.tml. Taču nudien nav tik traki, ja ir mīļš vīrs un apzinīgs dēls. Nekad mūžā neesmu jutusies tik spēcīga un pārliecināta par sevi, ceru, ka tā turpināsies!

 

Godīgi sakot, es varētu sarakstu turpināt un turpināt, taču kopsaucējs ir viens – ir, no vienas puses, krietni grūtāk, jo pasaulē ir jau maziņš minkāns, kam nepieciešamas rūpes un uzmanība. No otras puses, ir awesome! Ir tik nenormāli forši, ka redzi, kā vienlaikus vēderam (kas mani jau šobrīd – pat pēc ārstes domām – ir lieli apmēri) aug arī lielākais brālis. Ar vienu ir forši, bet ar diviem, ar diviem būs tūkstošreižu foršāk! Aiz stūra jau otrais trimestris, kura noslēgumā centīšos atkal padalīties ar kopīgajām un atšķirīgajām iezīmēm starp grūtniecībām.

0 Super!