Mācoties Dzīves Mākslas Akadēmijā esmu sapratusi, ka viena no dārgākajām lietām, kas sievietei ir, tās ir viņas emocijas. Joma, kuru pārvalda (būtu jāprot pārvaldīt) un par kuru atbildīga ir tieši sieviete.

Protams, ka ir faktori, kas ietekmē sievietes spēju pārvaldīt šo emociju pasauli, tomēr lielos vilcienos sievietes spēkos ir to noturēt līdzsvarā; tā teikt dabas dots talants. Viens no faktoriem, kas varētu ietekmēt sievietes viedumu šajā jomā ir viņas cikls un proti, cikla laikā sieviete iziet cauri četriem periodiem – attīrīšanās, skaidrajam, seksīgajam un depresīvajam un katrā no šiem periodiem sieviete var justies citādi, līdz ar to arī emociju pārvaldīšanas/izpausmes veids var būt citāds.

Nereti sievietes emocionālo stāvokli jūt ikviens, kas atrodas tai blakus. Laimīga sieviete staro un mīlestības plūsma ir jūtama nepārprotami.. tāpat var just, ja sieviete jūtās citādi, jo tieši viņa piepilda telpu ar savu enerģiju.

Sieviete, kura ir izpētījusi savu ciklu, zina savus emociju izpausmes veidus, var iemācīties tos ”pareizi” virzīt. Ar ”labām” emocijām problēmas parasti nav, taču ar ”sliktām” var nākties pastrādāt. Lai nerastos pārpratumi, visas emocijas ir labas un vēlamas, gluži vienkārši iespējams dažas no tām ir jāiemācās pārvaldīt ”labā veidā”.

Tā, piemēram, mana ”sliktā” emocija ir dusmas un man nudien bija jāiemācās apjaust šo emociju, kontolēt un galu galā izpaust pozitīvā veidā. Tā, piemēram, izpaust dusmas uz savu vīru, pa tiešo kliedzot uz viņu, ir destruktīvs veids un noteikti ne vēlams, taču brīdī, kad tās uznāk sākt sirsnīgi mazgāt grīdu vai izsūkt paklāju (citreiz pietiek ar skaļu šīs emocijas nosaukšanu vārdā) būtu vertējams, ka ”labs” dusmu izpausmes veids.

..sanāca drusku pagarš ievads, taču tas ar ko vēlējos padalīties šoreiz ir sievietes spēja pārvaldīt šo emociju pasauli grūtniecības laikā. Brīdī, kad sieviete gaida bērniņu, viņai nav ikmeneša cikla aplis, process uz deviņiem mēnešiem tā teikt tiek iepauzēts.. taču tas nenozīmē, ka tas pats notiek arī ar emocijām.

Manā gadījumā, jāatzīst, ka emocijas iet ārpus rāmjiem. Es īsti nezinu, kas notiek ar sievieti un viņas hormonālo bloku grūtniecības laikā, taču pēc sajūtām spriežot, tas ir īsts orkāns! Ne velti vētras pasaulē tiek dēvētas sieviešu vārdos..

Pēdējās dienās esmu izgājusi cauri kam ļoti trakam, šķiet tik dusmīga, cik es jutos pāris dienas atpakaļ, neesmu jutusies vispār nekad.. viesulis ne sieviete un to nu jūt visi, kā vīrs, tā bērni, arī kaķis.. pēc dusmu izvirduma, vakar es piedzīvoju skumju jūru, tik sirsnīgi raudāju un pārdzīvoju par lietām, kuras ”parastos” apstākļos mani droši vien nesautrauktu un arī to juta visi.. Renāriņš pat nāca pie manis klāt, samīļoja mani un teica, ka mīl mani.. es saraudājos vēl vairāk, jo ne jau bērnam ir jāmierina mani, bet gan otrādi..

Mans secinājums par notikušo būtu tāds, ka sieviete, kas iet ”ārpus rāmjiem”, kas itkā atļaujas izpaust visu, kas viņā ir ”uz āru”, nebūt nav laimīga. Tās ir iekšējas emocionālas sāpes, pēc kuru izlikšanas ”uz āru” gan paliek labāk, taču tas nenozīmē, ka šāds izlikšanas veids apmierinātu pašu sievieti.

Pēc notikušā, kad beidzot jūtos ”normāli”, atskatos uz notikušo kā uz kaut ko, kas nemaz nevarēja notikt ar mani. Savā būtība taču esmu tik maiga un mīloša būtne un noteikti nevēlos nevienam šādi ”darīt pāri”. Pat nezinu, kā lai atvainojās saviem mīļajiem, ka viņiem bija jāpiedzīvo šāds sievietes emociju izvirdums, jūtu pasaules, kuru man būtu jāprot pārvaldīt, sabrukums.

Trakums ar tām sievietēm.. un vēl grūtniecēm :)

2 Super!