Vēlējos padalīties ar ko ļoti skaistu, ko pirms pāris dienām piedzīvoju. Runa ir par pirtiņas apmeklējumu – par tikšanos ar kādu brīniškīgu pirtnieci un fantastiska pirts rituāla piedzīvošanu, un arī par to, cik svarīgi māmiņai piedzīvot dienu, kas veltīta sev un savai labsajūtai.

Doma par pirtiņas apmeklēšanu man bija jau sen, tikai tā kā nevarēju atrast īsto pirtnieci, tad šis jautājums ieilga. ..un tomēr pienāca tā diena un tas brīdis, kad pirtnieci es atradu, brīnišķīgo Daci ar viņas pirtiņu Jaunpiebalgā (viens no veidiem kā ar viņu sazināties ir facebook.com lapa Daces pirts - https://www.facebook.com/Daces-pirts-1645531199106038/)

Jāpiebilst, ka no vietas, kur dzīvoju, šī pirtiņa atrodas dikti patālu un braucot uz turieni manī neviļus parādījās domas: „nu, Līva.. vai tiešām tu nevarēji atrast tuvāk kādu vietiņu?” :) ..taču brīdī, kad biju izkāpusi no sava auto un iegājusi Daces pirtiņā visas šīs domas izgaisa, jo es iegāju kamā tik mājīgā, mīļā un sirsnīgā, ka es apjautu – šis brauciens ir tā vērts!

Mani sagaidīja sieviete, kuras sejā bija manāms prieks par manu ierašanos, viņa staroja, staroja no mīlestības.. un šis stāvoklis saglabājās visu manu klātbūtnes laiku, jā.. šis noteikti ir piekšnoteikums, kuru biju iztēlojusies meklējam pirtnieci, lai pirtiņas apmeklējuma laikā es justos īpaši, lai justu, ka otrs mīl to, ko viņš dara, jo tad arī es to sajutīšu.. un tā arī notika.. pilnīgs miers, atslābums, paļaušanās un procesa baudīšana.

Viss sākās ar ”pārslēgšanos” – ar ikdienas domu nolikšanu malā, ar kājiņu mērcēšanu siltā vannītē un gardas tējas malkošanu, ar patīkamu sarunu un nodomu formulēšanu – ko es vēlos no šīs pirtiņas. Tam sekoja pirts rituāla ”atvēršana”, īstā skrubīša izvēle, pēršanās tautasdziesmu pavadībā un vēlāk meditāciju baudīšana. Pirtiņas rituāls norisinājās divos piegājienos un kopumā aizņēma sķiet gandrīz četras stundas, taču laiks pagāja nemanot, es izbaudīju katru mirkli.

Pirtiņas apmeklēšanas iespēja man personīgi bija nedaudz ierobežota laikā, jo gaidu trešo bērniņu un ļoti vēlejos ”paspēt” izbaudīt rituālu tā, lai spētu apgulties uz lāvas gan uz muguras, gan uz vēdera.. tas man izdevās! ..un vēl biju nedaudz noraizējusies par to, vai vispār drīsktu šādu rituālu piedzīvot, vai temparatūra nebūs par karstu, ūdens par ausktu.. :) taču jāatzīst, ka arī šajā jomā Dacīte ir uzdevuma augstumos, jo viss pirtiņas rituāls tika pielāgots tieši manām vēlmēm  un vajadzībām, un bija man harmonisks.

Mājupceļš bija viegls un mājās pārbraucot es jutos ļoti labi - gaišas domas, ķermenis, kas ar katru savu šūniņu pauda „paldies” un pateicības sajūta, kas bija pārņēmusi mani visu :)

Savu paldies noteikti ir pelnījis arī mans vīrs, kurš godam pieskatīja mazo princesīti, lai es varētu veiksmīgi ”atjaunot” savas baterijas :) Diena, kas pavadīta brīva no bērniem vien ir ko vērta, taču diena, kas vēl atjauno un uzlādē un visādi citādi dziedina ķermeni un garu ir īsta debesu dāvana. Laimīga un atpūtusies mamma šo sajūtu viegli var ”aiznest” saviem bērniņiem.. un mīlestības pilnie mirkļi var tapt arvien vairāk un vairāk.

Paldies, tev, Dacīt!

0 Super!