Brīvdienas mūsu ģimenē vainagojās ar mazu ceļojumu uz Ventspili, bijām aicināti atzīmēt kādas jaunas dāmas 4 gadu jubileju. Ceļā mēs devāmies jau piektdienas vakarā, lai ballītes dienā sestdienā pamostos jau Venstpilī un varētu mierīgi baudīt notiekošo.

Tieši tā arī notika, sestdien mēs atvēram acis un bijām Venstpilī, baudījām brīnišķīgi mierpilnas brokastis un no malas daļēji varējām novērot to, kā top ballīte (pārnakšņojām mēs pie jaunās dāmas vecākiem, pie mūsu radiņiem, pie tiem, kas rīkoja ballīti):

  • kā tika sagatavotas vēl nepabeigtās uzkodas;

  • kā kastes, kurās atradās ballītei paredzētās lietas (dzērieni, ēdieni, trauki..) tika nestas uz mašīnu, jo ballīte bija paredzēta „Pasaku Meža” telpās;
  • kā bērni saņēma norādes par to, ko vilkt mugurā un kad sākt taisīties;
  • kā tika veikti telefona zvani, lai konkretizētu šādas tādas ballītes detaļas;
  • ..un protams visam pa vidu superīga kņada (jo ballītes rīkotāji ir ģimene, kurā ir trīs bērni) ar visu iepriekš minēto darbību izpildi.

Es ļoti nopriecājos, jo šoreiz visas šīs darbības varēju vērot no malas. Atlika tik vien kā sapucēties un palīdzēt saģērbties saviem mīļajiem čūbīšiem. Ballīte bija burvīga - gardas uzkodas, fantastiska pašceptā kūka, piepūšamā atrakcija lēkāšanai, dāma-animatore, kas vadīja ballīti un gleznoja bērniem sejas, feins radu saiets un miljons mazu priecīgu bērnu visapkārt :)

Lai gan ballīti šoreiz nerīkojām mēs, jāpiebilst, ka savu gatavošanās daļu tai mēs tomēr izpildījām.. pus dienu es vācu mantas, kuras ir jāņem līdzi (jo brauciens tomēr patāls un līdzi divi mazi brīnumiņi), vīrs pelnīja naudu dāvanai, ziediem, ceļa izdevumiem un nelielam cienastam. Pie gatavošanās droši vien var pieskaitīt arī laiku, kuru pavadījām meklējot dāvaniņu un braucot ceļā..

Tā lūk, es diezgan spilgti apjautu to, ka ballītei īstenībā gatavojas visi – gan tie, kas rīko ballīti, gan tie, kas to apmeklē.. katrs citādi, tomēr gatavojas un māksla šajā visā droši vien ir baudīt tieši to, ko esi izvēlējies darīt un novērtēt tos ”plusus”, kurus izdara citi. Šķiet, ka man tas izdevās, jo sajūtas par piedzīvoto ir patīkamas, sirsniņā paliekošas un pateicības pilnas.

1 Super!