Sveiks, mīļais lasītāj, vēlos padalīties ar ko ļoti īpašu. Šodien iekš facebook.com atvēru savu lapu bērna raudināšana. Ja esi lasījis manus blogus jau no pirmssākumiem, tad zini, ka šī ir mana sirds lietiņa, kas tāds, ko ļoti mīlu.

Ja gadienā neesi lasījis manus blogus, tad īsumā varu ieskicēt, ka bērna raudināšana jeb zīdaiņa uzklausīšana ir process, kura laikā bērniņš atbrīvo sevi no emocijām un rezultātā miers palēnām iestājās visās dzīves jomās. Tā ir saruna, kuras laikā bērniņš stāsta māmiņai to, kas viņam ir svarīgs.

Ir vairāki priekšnoteikumi, kuri jāievēro, lai raudināšana būtu dziedinoša un atviegloša bērnam. Svarīgi, lai procesa laikā māmiņa būtu mierīga un gatava veltīt sevi notiekošajam, lai būtu atbilstoša vide un ērta telpa, lai mazais justos droši un, lai notiekošajā būtu jūtama mīloša kontakta izveide starp māmiņu un bērnu.

Sarunas laikā māmiņa visu savu uzmanību velta mazulim, tādējādi bērniņš raud māmiņas atbalstītā procesā, bērniņš savu sāpi izstāsta māmiņai un kļūst mierīgs, mazais sāk labāk gulēt, vieglāk ņemt krūti, izzūd kolikas un mazinās zobu sāpes, mazais labprātāk komunicē ar māmiņu un spēlējas savā nodabā, ķermeņa kustības ķļūst atbrīvotākas.

Mana pieredze rāda, ka vajadzība pēc šī procesa ir bērniņa pirmajos dzīves gados, jo īpaši pirmajos mēnešos, no dzimšanas līdz 6 mēnešu vecumam, jo mazajam viss notiekošais ir jauns un māmiņas atbalsts ir ļoti nepieciešams. Bērniņam paliekot vecākam, viņš arvien labāk iemācās sevi „normalizēt” pats un raudināšana var sākt tikt izmantota retāk.

Raudināt var arī 3 gadus vecu bērniņu, vienīgi process nedaudz atšķiras - cita poza un citādāka mazā raudāšanas izpausme, reakcija uz notiekošo. Rezultātā mazais adekvātāk uztver notiekošo un mijiedarbojas ar apkātējo vidi, kļūst mierīgs un pasauli mīlošs.

Facebook.com lapa bērna raudināšana ir sākums, kam ļoti skaistam. Es ticu, ka rūpes par bērna emocionālo stāvokli ir pamats veselai un garā stiprai sabiedrībai. Šodien ar lepnu un nedaudz trīcošu roku šo savu sapni esmu palaidusi tautās. Lapā plānoju dalīties ar savu pieredzi un sniegt atbalstu māmiņām, kurām tas ir nepieciešams. Domāju, ka laika gaitā radīsies vēl visādas jaukas vēlmes, kuras īstenošu šajā lapā. Ta kā, ja tevi šis viss ieinteresēja, tad droši pievienojies mūsu pulcijam iekš facebook.com bērna raudināšana :)

p.s Es vēlējos pateikt lielu paldies manai brīnišķīgajai draudzenei Rinaldai Feldmanei, kura noklausoties manu ideju par bērniņa raudināšanu, radīja brīnišķīgu logo, kuru izmantoju savā lapā. Logo ir redzama sieviete ar bērnu - māmiņa, kas tur rokās savu zīdaini un ar mīlestību klausās tajā, ko viņš vēlas pateikt. Apbrīnojami, ka otrs cilvēks var radīt to, ko esmu lolojusi tikai savās domās. Paldies tev, draudzene! :)

1 Super!