Meditācijas bērniem ir skaista enerģētiskā un psiholoģiskā pasaka, ar kuras palīdzību var sasniegt virkni dažādu mērķu – lūk šādi raksta grāmatiņas „pieskāriens bērna dvēselei” autore Inta Blūma. Tā kā esmu sajūsmā par autores pirmajām divām grāmatām (kuras gan nav domātas bērniem) un esmu piedalījusies arī autores vadītajās meditācijās (kuras man ļoti patika), tad šī grāmatiņa „pieskāriens bērna dvēselei” mani uzrunāja jau pirms es biju paspējusi to iegādāties :)

Grāmatā minēts, ka meditācijas domātas bērniem vecumā no 2 līdz 14 gadiem. Renāriņam ir trīs gadi (drīz jau būs četri), savukārt Patrīcijai gads un četri mēneši. Es mēģinu lasīt meditāciju grāmatiņu abiem mazajiem pirms gulēt iešanas un jāpiebilst, ka Renāriņš klausās ļoti labprāt, kamēr mazajai Patrīcijai interesē viss izņemot manis lasītā meditācija :) Vienkārši gulēt, atslābināties un klausīties.. tas tomēr šķiet ir jāapgūst, tāds maziņš bērniņš, kurš gulēt pagaidām iet tikai ar māmiņas palīdzību, laikam nav gatavs meditāciju pozitīvajai ietekmei :)

Grāmatā ir deviņas brīnišķīgas meditācijas, tā piemēram, miedziņa meditācija, drosmes meditācija (lai atbrīvotos no bailēm), varavīksnes meditācija (enerģiju sakārtošanai), mīlestības meditācija..

Pirmais ar ko gribēju dalīties, ir tas, ka es atskārtu, ka šī grāmatiņa lieliski iedarbojas uz mani, šķiet uz manu iekšējo bērnu :)  mana dziedināšanas meditācija izrādījās drosmes meditācija.. nekad nebūtu domājusi, ka manu iekšējo sāpi, varētu dziedināt pāris izlasītas rindiņas, un, ka mani iekšējie pārdzīvojumi un emocijas varētu būt saistītas ar bailēm, man tas bija milzīgs pārsteigums.. tā teikt atradu savu „enkuru” ar kuru ir jāstrādā. Šo meditāciju es šad tad lasu arī savam vīram un arī viņam ļoti patīk tās iedarbība – viņš īsti nesaprot, kas notiek, bet patikt patīk :)

Kas attiecas uz bērniem, precīzāk Renāriņu, tad viņa mīļākā meditācija ir varavīksnes meditācija, nezinu vai tas ir saistīts ar to, ka viņš intuitīvi jūt vēlmi pēc savu iekšējo enerģiju sakārtošanas vai arī viņam vienkārši patīk meditācijas ilustrācija un tas, ka šajā meditācijā tiek pieminēts taurenīts, kurš ir viņa sargs un pavadonis.

Interesanta ir sazemēšanās meditācija, kuras laikā bērnam ir jāiztēlojas, ka viņš ir koks un ka viņa saknes iestiepjas dziļi zemē. Meditācija ir īsa, ar domu, ka šo meditāciju bērns pats var izmantot, kad izjūt vajadzību pēc tās. Šo meditāciju mums ne visai izdevās piedzīvot, jo mazais nevarēja nostāvēt vienā vietā tik ilgi, palīgā nāca arī  tētis (kurš arī iztēlojās, ka ir koks), bet pat tas nelīdzēja. Ķikināšana un smiekli pavadīja šo meditāciju.. varbūt esam jau gana sazemējušies :)

Man šķiet, šis ir ļoti labs veids, kā palīdzēt savam bērniņam nomierināties, sajust sevi, tikt vaļā no savām bailītēm, atveseļoties, apjaust savus talantus vai vairot ticību sevī. Tik vienkārša lieta, kā māmiņas balss, kas mīlestības vadīta dara brīnumus :)

3 Super!