Mūsu mājas dārzs ir dikti liels un skaists. Pagāšvasar tas izcēlās ar liela izmēra zirnekļu esamību tajā, šogad ar spīļastēm. Tiem, kas iespējams nezina, spīļastes ir mazi kukaiņi ar spīļveida izaugumiem vēdera galā (viens tāds redzams bildē). Tā jau viņiem nav ne vainas, tikai ar savu spīļveidīgo izaugumu viņi var iekost un šis ir iemesls kāpēc man viņi sāk traucēt.

Darzā mums ir paliela nojume, zem tās mēs labprāt sēžam un mazie kukainīši šo vietu arī ir iecienījuši, tad nu šeit ir mūsu tikšanās vieta :) Pieņemot to, ka mūsu dzīvē nekas nenotiek tāpat vien, mani pārņēma interese noskaidrot, kas ir šie kukainīši, ko tie dara un kāpēc tieši šie mazie brīnumiņi ir apsēduši mūsu pagalmu.

Tad nu tā, svarīgākais, ko akcentēju no internetā izlasītā ir tas, kas spīļastēm ir noslēgts dzīvessveids, tās dienu pavada pusmiega stāvoklī, savukārt vakarā un naktī kļūst aktīvākas, pamet slēpni un dodās barības meklējumos. Pārsteidzošas ir spīļastes rūpes, kādas tā velta saviem pēcnācējiem, tas esot kas vienreizējs kukaiņu pasaulē.

Izlasot šo es biju patiesi pārsteigta.. cik ļoti, šķiet, šie mazie kukainīši atbilst mūsu mājas kopējam tēlam, mūsu enerģētiskajai telpai. Jāpiebilst, ka es ar puisi un bēniņiem neesam vienīgie, kas dzīvo šajā mājā, bez mūsu dzīvokļa šeit atrodas vēl 6 dzīvokļi, tādējādi mēs visi ar savu dzīvesveidu un domām esam piesaistījuši tieši šos mazos kukainīšus (šādā daudzumā darzā tie ir pirmo gadu).

Pieķēros pie vārdiem noslēgts dzīvessveids.. lai gan lietiņas, kuras es savā dzīvē daru ir visai daudz, tās ir diezgan vienveidīgas un paredzamas. Pusmiega stāvoklis.. tas šķiet arī būtu par mani, lai gan cenšos iet laicīgi gulēt un visādi citādi rūpēties par savu enerģijas daudzumu, nereti dienas pirmā daļa paiet tādā kā pusmiegā :) ..un rūpes par saviem pēcnācējiem, tas nudien būtu par mani, tiesa šo izlasot aizdomājos, vai neveltu par daudz laika saviem mazajiem čūbīšiem, tādejādi pati savi neviļus apdalot.

Saredzot šo ainu, saprotu, ka vēl ir kur augt.. jo dienu vēlos pavadīt esot enerģijas pilnai, gribu būt atvērta dzīvei un iespējām, ko tā sniedz. Pietiekama mīlestības deva mazajiem un vairāk laika sev.. līdzsvars, tā tas laikam saucās. Paldies spīļastēm par domu lidojumu :)

0 Super!