Sveiks, mīļais lasītāj :)

Brīdī, kad piedzima mans pirmais bērniņš un es piedzīvoju trakoti grūtu nakti kopā ar viņu un savu puisi, es sāku meklēt atbildes – vai tiešām ar bērniņu ir jābūt tik grūti? Es biju iedomājusies, ka dzīve ar bērniņu ir brīnišķīga. Es zināju, ka mana dzīve mainīsies un ka visu sevi uz kādu laiku es veltīšu brīnumainai mazai būtnei, taču es noteikti nebiju iedomājusies to, ka veltot visu sevi šī mazā būtne vēl varētu justies slikti un raudāt bez šķietama iemesla. Ja es daru visu, kas manos spēkos, tad bērniņam būtu jābūt priecīgam un laimīgam – tā es domāju un piedzīvoju smagu vilšanos..

..un labi, ka tā! Pie manis atnāca informācija par to, ka bērniņš var raudāt tāpat, ka tas ir pat labi. Gluži vienkārši šai raudāšanai ir jābūt māmiņas vadītai, bērniņš, kur atbrīvo sevi no emocijām kļūst mierīgs un vienkārši piedzīvo dzīvi.

Ne vienmēr raudāšanas iemesls ir fiziskas sāpes, ko var izjust mazulis, ne vienmēr tās ir kolikas vai zobu sāpes. Tieši pretēji, esmu novērojusi, ka lielākoties zīdainis raud, jo viņam ir nepieciešams emocionāls atbalsts. Kā to sniegt? Kā atšķirt bērniņa raudāšanas iemeslus – sāpes vai emocionāls pārdzīvojums?

Pēc triju gadu pieredzes, kā puisīša, tā meitenītes uzklausīšanā, esmu nolēmusi dalīties ar piedzīvoto. Esmu sniegusi emocionālu atbalstu saviem bērniņiem jau no pirmajām dzimšanas dienām un jāsaka tā, šī ir bijusi brīnišķīga pieredze. Mani mazie lielākoties ir mierīgi, priecīgi, veseli un dzīvi mīloši.

Kas tad īsti ir zīdaiņa uzklausīšana jeb bērna raudināšana, kā to tieši darīt, kādas pozas izvēlēties? (šim nolūkam man ir zīdaiņa lelle, ar kuras palīdzību uzskatāmi varēšu parādīt kā to darīju es)  Stāstīšu arī par grūtībām ar kurām saskāros un par pozitīvajām pārmaiņām, kuras raudināšana ienesa mūsu dzīvē.

Seminārs norisināsies 2017.gada 1. un 3.augustā plkst. 13.00, dārza teltī uz ērtiem dīvāniņiem. Semināra ilgums 1,5 – 2 stundas, atkarībā no tā, cik dalībnieku pieteiksies un cik daudz jautājumu pēc manis stāstītā kāds vēlēsies uzdot. Vietiņu skaits gan ir ierobežots, plānoju uzņemt 4-6 dalībniekus.

Māmiņas droši var ierasties kopā ar saviem bērniņiem – kā lieliem, tā maziem, dārzs ir liels, mazajiem pietiks vietas, kur izskrieties :)  Man ir pieejami divi rati, ja būs nepieciešamība, semināra laikā tos droši varēs izmantot.

Mājīgai atmosfēras radīšanai galdā likšu avota ūdeni, kafiju, tēju.. ja ir vēlme kopīgi radīt šo jauko gaisotni, tad droši var ierasties ar kādu mazu cienastiņu, ko paši varēsim apēst.

Seminārs par ziedojumu. Savu dalību lūgums pieteikt šeit rakstot komentārā, sūtot man sms vai zvanot – 26313812 vai arī rakstot uz e-pastu liva.lauska@inbox.lv līdz 2017.gada 29.jūlijam (uz 1.augusta semināru) un 1.augustam (uz 3.augusta semināru)

Mana pierdze lasāma arī šeit: 

  • http://www.mansmazais.lv/article/1200088/
  • http://www.mansmazais.lv/article/1200206/
  • http://www.mansmazais.lv/article/1200309/

Uz drīzu tikšanos :)



1 Super!