Iepriekš man pašai šķita, ka doties uz festivālu ar mazu bērnu ir pārāk grūti. Daudz cilvēku, plastmasas tualetes, nakšņošana telšu pilsētiņā, nezinot, kādi cilvēki būs blakus... Bet tad tieši pirms nedēļas izlasīju Lauras Grēviņas blogu: "Positivus 2017 jeb 1 diena Bērnu salā" un sapratu: "Eu, bet tiešām, mēs taču varam braukt tikai uz vienu un nenakšņot!" Arī vīram šķita, ka šāds ir ļoti pat pieņemama un tā nu mēs sestdien visi septiņi devāmies uz festivālu.

Lai arī lielais dēls kopā ar mums palika tikai līdz brīdim, kad nopirku biļetes un tad pievienojās saviem draugiem - man vienalga prieks, ka vismaz turp varējām braukt kopā. Un arī pēc koncertiem what up sarakstījāmies par to, kas paticis. Vidējie bērni jau pirmo piecu minūšu laikā satika savus draugus un gribēja doties prom, taču mēs vienojāmies, ka vismaz vienu reizi visu teritoriju izstaigāsim kopā. Vienojāmies, kur būs mūsu satikšanās vieta, ja kādam gadās noklīst, nozūd telefons vai vienkārši izrādās, ka nav zonas. Un tad tiešām ļāvām viņiem skriet un savos 9, 10 un 11 gados izbaudīt patstāvību! 

Palikām ar vīru gluži vai bez bērniem - tikai ar mazo Dārtu, kurai festivālā ļoti patika. Es vispār redzu, ka viņai šobrīd gada un septiņu mēnešu vecumā ir sācies periods, kad gribas iepazīt pasauli, cilvēkus. Viņa jutās kā zivs ūdenī un izdzirdot mūziku, apstājās, lai uzdejotu!:-)

Starp citu, tualetes vismaz pa dienu bija visnotaļ normālas, forši, ka blakus bija stends ar ūdens krāniem, tas to visu pasākumu padarīja daudz civilizētāku. Bija arī augsta komforta tualete, taču maksa par to 2 eiro - dikti jau nu dārgi tomēr... 

Šāds festivāla apmeklējums ģimenei ar bērniem vispār nav lēts prieks, bet, man šķiet, ka tad, ja var atļauties, ir jāiet, jāpiedalās un jābauda, jo arī bērni mācās, ka foršāk ir doties sabiedrībā, nevis sēdēt mājās pie TV. Turklāt bērniem līdz 10 gadu vecumam (ieskaitot) par ieeju nav jāmaksā. Protams, ka šīs nav divas vienīgās alternatīvas, ir ļoti daudz foršu pasākumu, ko baudīt vasarā! Bet mums ar vīru patīk mūzika, un sestdien bija vairāki tiešām skaisti koncerti. Ja to var apvienot, vienlaikus pavadot laiku arī ar bērniem, kāpēc gan ne?!

Mājās atgriezāmies vēlu naktī - ap pustrijiem. Noguruši, bet pozitīvi uzlādēti.

P.S. Aiznākamajā nedēļas nogalē Līgatnē būs festivāls "Laba daba", kurā arī parasti padomāts, lai bērniem būtu forši un interesanti. 


0 Super!