Tā kā pavasaris Latvijā ir atgriezies, labprāt padalīšos ar vienu patiešām foršu vietu, kur aizbraukt ar bērniem brīvdienās. Nemaz ne tik tālu no Rīga (aptuveni tikpat tālu kā Sigulda) atrodas atpūtas parks Ogres zilie kalni, kurā aktivitāšu ir ne mazāk kā Tērvetes dabas parkā. Turklāt parks ir piemērots gan pastaigām ar ratiņiem, gan skriešanai, nūjošanai un braukšanai ar velo. Tā teikt - visām gaumēm un vecumiem, bet lielākie bērni, protams, būs sajūsmā par Milžu taku - gaisa trošu pastaigu takām kokos.

Mēs pavisam nejauši aizbraucām uz šo dabas parku pirmajās siltajās maija brīvdienās - domājām vien uz pāris stundiņām pabaudīt silto laiku, bet atgriezāmies tikai vēlu vakarā un tāpat neizbaudījām visu, ko šis parks piedāvā. Labi vismaz, ka līdzi bijām sasmērējuši maizītes un sapakojuši dzērienus. Lai gan nav jau arī nekas traks, ja būtu to aizmirsuši, jo šī dabas parka īpatnība ir tāda, ka tas atrodas Ogres pilsētas centrā! Un, ja Siguldā viens no populārākajiem skatu laukumiem atklāj skatienam plašus kalnus un lejas, tad šeit redzami dzīvojamo māju augstākie logi!:-) Bet tas nudien izskatās stilīgi un tāda ir tikai viens no skatiem, pārējā parkā ir sajūta kā dziļā, skaistā un kopā mežā - tas mazliet mainās, no bērnu aktivitāšu parka ejot uz Dubkalnu ūdens krātuvi, tur koku saknes uz taciņām kļūst grumbuļainākas (ar ratiem grūti izbraucamas) un redzams vairāk kritušu koku un tā, bet tieši tā arī ir šī dabas parka burvība, ka dabas mīļotājiem te un tiešām ir ko darīt visu dienu. 

Mēs sākām ar bērnu rotaļu lauku, kurā ir dažādi trenažieri, šūpoles un piknika galdi. Saprotu, ka kopumā visā teritorijā ir četras vietas ar āra trenažieriem. Tad devāmies foršā pastaigā, līdz nonācām pie Milžu takas gaisa trošu pastaigu laukuma. Kā stāstīja instruktors - jaunākajam bērnam, kas nogājis trases vieglāko posmu, bijuši vien divi gadi. Mammām un tētiem nereti sokas daudz grūtāk kā bērniem. Bet esot bijusi tikai vai divas reizes, kad tiešām nācies kādu nocelt. Lielākoties krīzes brīdī pietiekot ar iedrošinošu sarunu. Es šajā reizē vēl neuzdrošinājos iziet trasi- tikai ar sajūsmu vēroju, kā to dara mūsu bērni, bet nākamreiz gan gribu saņemties un pārvarēt sevi.
Maksa par trasīti ir 8 eiro. Kontrolpunktā ir arī kafejnīca, kur gan pagaidām var nopirkt tikai kafiju (2 eiro melna kafija, 2,80 Latte). Vārdu sakot - šis vien ir emocijām ļoti piesātināts  pasākums. 

Mēs pēc tam vēl nolēmām aiziet uz Dubkalnu ūdens krātuvi, kur esot kristāldzidrs ūdens, bet tas mūsu mazajiem tarzāniem izrādījās jau par grūtu, turklāt kā jau minēju koku saknes kļuva arvien grūtāk pārbraucamas ar ratiem, tāpēc nākamreiz uz ūdenskrātuvi dosimies no otras puses, kur var tuvāk piebraukt ar automašīnu. Saprotu, ka tajā pusē ir arī 30 m augstais skatu tornis. Vārdu sakot - tiešām iesaku, kā vietu, kur forši un saturīgi pavadīt laiku ar bērniem. Turklāt ir vairākas piknika vieta ar galdiem, soliņi un sausās tualetes, kas nemaz nav tik mazsvarīgi. Mēs noteikti atgriezīsimies. 

Vairāk varat uzzināt šeit:
http://ziliekalni.lv/?page_id=16

1 Super!