Kādu ieraudzīsi pirmo pavasara tauriņu, tāda būs visa vasara! Rīgas Botāniskā dārza Tropu tauriņu mājā var aplūkot milzu tauriņus (divu plaukstu lielumā) no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem.

Tauriņi ir tiešām krāšņi un draudzīgi! Nav ilgi jāgaida līdz kāds no viņiem nosēžas apmeklētājam uz kājas, rokas vai deguna. Protams, ka Tropu telpā valda arī tropu klimats, tāpēc es ieteiktu zem siltās jakas, kas diemžēl būs jānēsā šajās brīvdienās, vilkt krekliņu ar īsajām piedurknēm. 

Un, starp citu, ne tikai tauriņi ir dažādas krāsas un lieluma, bet arī to kūniņas, daža līdzinās pat dārgakmeņiem. Caur inkubatora logu var vērot arī maģisko tauriņa šķilšanās norisi. Tauriņu māja būs atvērta visu vasaru.

Un tieši pirms ieejas tauriņu paradīzē, zied milzīgi un krāšņi acāliju krūmi. Arī citas Botāniskā augu nodaļas ir vērts aplūkot, vienīgais trūkums, ka daudzviet ejas tik šauras, ka ar ratiem grūti izbraucamas. 

Vēl jāņem vērā, ka par ieeju tauriņu telpā ir jāmaksā vēlreiz. Baidos sameloties, bet šķiet, ka mums, diviem pieaugušajiem un četriem bērniem (jaunākais meitiņai vēl nav divi gadi), tie bija aptuveni 10 eiro. Un ieeja Botāniskajā dārzā - arī apmēram tikpat.

Visizdevīgāk Botānisko dārzu apmeklēt pirmdienā, jo tad visām biļetēm ir 30% atlaide, bet daudzbērnu ģimenēm ieeja vispār bez maksas!

Vairāk par Botāniskā dārza darba laikiem un biļešu cenām vari uzzināt šeit.

Nupat laimigamgimenem.lv izlasīju, ka arī Tērvetes Tauriņu mājā (tervetestaurini.lv) sastopamas vairāk kā 200 dažādas augu sugas ar krāšņiem ziediem un gardiem augļiem.

Šajā mājā ir iespēja ne tikai redzēt varavīksnes krāsu, pārsteidzošāko formu un dažāda izmēra tauriņus, bet arī izbaudīt īstu tropu klimatu uz savas ādas. Iekštelpās tiek uzturēta temperatūra un mitrums, kas ļauj aug tropu augiem un ziediem. 

Un, lai vairāk iepazītu tauriņus, va izmēģināt bezmaksas lietotni iRecord Butterflies, kas ļaus noskaidrot tauriņu nosaukumus un vietas, kur tos visbiežāk var sastapt. 

0 Super!