Decembra žurnālā Mans Mazais bija brīnišķīgs raksts par to, kā vecākiem nesajukt prātā Ziemassvētku dāvanu drudzī, lai Jauno gadu nesagaidītu ar lieliem parādiem. Bet ne jau tas vien. Tepat mansmazais.lv lasu, ka ne mēs vienīgie, kuriem Ziemassvētki ir tāds pasākumu maratons, pēc kura vajag vismaz pāris nedēļas, lai atvilktu elpu. Tā nogurt var tikai no svētkiem...

Tā nu tagad sēžu, atvelku elpu un domāju par to, ko varētu darīt citādi, lai nākamgad Ziemassvētki būtu mazliet rimtāki un mazāk nogurdinoši, jo arī man līdzīgi kā Līvai dienā, kad bijām vienojušies svinēt mūsu mājas Ziemassvētkus, negribējās vairs darīt vispār neko. Nekur nebraukt, neko nekārtot, neko neorganizēt, nesaiņot un pat nesmaidīt. Palīst zem segas un atgūt spēkus. 

Neko ļoti daudz jau izmainīt nevar, jo skolas pasākumus neviens neatcels, lielākas vai mazākas dāvanas tāpat būs jāsarūpē un ciemos pie vecvecākiem mēs, protams, brauksim, bet šādus un tādus sīkumiņus uzlabot var. 

Tagad, atskatoties uz aizvadītajām divām nedēļām, redzu, ka mans nogurums būtu bijis maķenīt mazāks, ja, piemēram, kalendāru ar mūsu ģimenes bildēm omītei tomēr būtu saņēmusies uztaisīt novembrī vai pat oktobrī (turklāt ar 20% atlaidi), nevis, drudžaini un stiklainām acīm iekopējusi pēdējās bildes 17. decembra vakarā pulksten 23.55, jo tikai pasūtījumus, kas veikti līdz 18. decembrim var saņemt līdz Ziemassvētkiem. Tāpat redzu, ka būtu bijis pilnīgi pietiekami ar vienu kūku un piparkūkām, nevis divām kūkām, ko līdz vēlai naktij kopā ar bērniem cepām pirms braukšanas pie vīra vecākiem uz Cēsīm... 

Vārdu sakot, šādas tādas atziņas par to, ko darīt mazliet citādi, ir. Arī secinājumi par dāvanām - kas kuram patika, kas nepatika, kas bija par daudz un kas par maz. Un vismaz par sevi zinu droši, līdz nākamajam gadam visi šie sīkumi aizmirsīsies, tāpēc mierīgi jāapsēžas un jāuzraksta vēstule sev nākamajiem Ziemassvētkiem. Kas šogad izdevās un ko būtu vērts atkārtot arī nākamajā gadā, ko darīt savādāk, kam pievērst lielāku uzmanību un kam, tieši otrādi, nav vērts tērēt savu enerģiju? 

Un tad vēl dāvanu idejas! Man parasti labākās dāvanu idejas rodas uzreiz pēc svētkiem, kad redzu, o, ar šito izdevās trāpīt, bet šitas bija galīgi garām, nākamgad varētu uzdāvināt to un to. Bet, ja nepierakstīšu, 100 % jau pēc pāris mēnešiem būšu to aizmirsusi.

0 Super!