Lai ko teiktu un domātu pieaugušie, bērni ir kā traki uz Helovīniem! Mums visa brīvlaika nedēļa aizritēja domājot, runājot un gatavojoties Helovīnu ballītei, ko piektdien rīkojām mūsmājās. Tā kā īstie svētki ir pirmdien, varbūt kādam noder kāda ideja!

Dekorāciju, ēdienu un grima idejas smēlāmies pinterest.com ar atslēgas vārdiem: halloween decorations, halloween food, halloween costumes, halloween masks. Ideju tur ļoooti daudz, sākot no ļoti vienkāršām, beidzot ar visai sarežģītām. Tikai jāņem vērā, ka tad, ja esi ielogojies ar savu sociālā tīkla profilu, tad visas idejas, ko saglabā tā saucamajā "board" var parādās arī kā ziņojums no tava sociālā tīkla profila. Es to nezināju un tikai ceturtdien atklāju, ka izrādās visu nedēļu apberu visus savus draugus ar Helovīnu bildēm!!!!:-)

Dekorācijām nepieciešamās lietas iepirkām jau nedēļas sākumā un, nenoliedzami, ka viens no vispiemērotākajiem veikaliem šādiem pirkumiem ir Tiger. Te var iegādāt gan rokas, ausis un citas ķermeņa daļas, maskas, miroņgalvas, lukturīšus un pat disko bumbu, ja gribat sarīkot Helovīnu disko ballīti. 

Izšiverējot Alfas veikalus, secinājām, ka sejas krāsas nopērkamas Jāņa Rozes grāmatnīcā (10 un 20 eiro, bet ļoti labas), Cenu klubā (4.60 eiro) un Kids Zone (ap divi eiro). Drogās ir tikai krāsojošā matu krāsa. Toties Jāņa Rozes grāmatveikalā vaicājot par krāsām, pārdevēja piedāvā: Mums ir arī asinis! :-)))

Tā nu mēs visu nedēļu pa drusciņai kaut ko dekorējām, piemēram, aizritēja gandrīz stunda, lai pa visu māju pie sienām izlīmētu zirnekļus. Un tā kā radās doma, grāmatu plauktus un spoguli aizklāt ar marli un moskītu tīklu, galvenā svinību telpa mums pārtapa par Zirnekļu midzeni. 

Lai izceptu kēksiņus zaļā un un rozā krāsā, izmantojām pārtikas krāsvielas (noteikti derētu arī Absoluts pulveris).

Apkrāsoto seju bildes izdrukājām un izlīmējām pie sienām. Palīdzēja noskaņas radīšanai un man bija, kur ieskatīties, lai sakrāsotu bērniem sejas. 

Uz ballīti katrs no mūsu bērniem varēja aicināt trīs draugus no savas klases + vēl daži mūsu ģimenes draugu bērni, kopā sanāca 17 bērni. Tā kā bērni bija no dažādām skolām un klasēm, man ļoti gribējās, lai viņiem ir laba satikšana un lai nav grupēšanās pa stūriem, tāpēc rīkoju iepazīšanās apli, kurā katram bija ar sevi jāiepazīstina un tad sākās spēle: I am sorry you are killed (Atvaino, tu esi nogalināts), kas, manuprāt, visus saliedēja! Spēles noteikumi ir sekojoši: uz lapiņām saraksta visu dalībnieku vārdus un katrs izlozē vienu no šīm lapiņām. Uz lapiņas, ko esi izlozējis, rakstīts tava upura vārds. Lai nogalinātu savu upuri, tev jānokļūst ar viņu divatā (lai citi to neredz un nedzird) un tad tu saki šos maģiskos vārdus: I am sorry you are killed! Forša un bailīga spēle, jo  visu laiku jābaidās palikt divatā ar savu slepkavu, nezinot, kurš tas ir?! Varbūt tavs vārds iekritis tavam labākajam draugam!  Ar gandarījumu varu teikt, ka bērniem ļoti patika un nākamajā rītā viņi lūdza iespēju spēlēt vēl!

Ballītes programmā bija:
- Spoku stāsti - mani patīkami pārsteidza, cik ļoti viņiem patika spoku stāstu stāstīšana un klausīšanās. Man šai pasākumā nebija pat jāpiedalās. 
- Kaimiņu biedēšana ( ar kaimiņiem iepriekš saskaņots pasākums!)
- Ķirbīšu parāde - katram bija jāatnes izgrebts ķirbis. Viens puisis atnesa izgrebtu meloni!
- Loterija - katram bija jāierodas ar mazu dāvaniņu. Bērniem patika. Protams, jārēķinās, ka kāds dāvaniņu būs aizmirsis, tāpēc rīkotājiem jānopērk pāris rezerves dāvaniņas. Atkal jau izcili der Tiger!
- Diskotēka - kaut kā neaizrullēja...
- Šausmu filmas - dikti gaidītas, bet arī neaizrullēja... Toties ap vieniem viņi paši uzsāka Twister turnīru, jo viena no meitenēm šo spēli bija vinnējusi loterijā!
- Un no rīta uzreiz pēc brokastīm viņi paši ātri saposās iet pagalmā, lai spēlētu Zombijus, Bandītus un policistus.

Bērni laimīgi, tāpēc mēs ar vīru, lai arī noguruši un pusnakti negulējuši, esam gandarīti. Ja rīkosim ballīti nākamgad, es drošvien padomāšu par kādu šausmu istabu (tāds bija pieprasījums), kur bērnu ieved aizsietām acīm un kur notiek "kaut kādas bailīgas lietas"... Loteriju iespējams vairs nerīkošu (lai arī bērniem patika), toties lūgšu, lai katrs atnes kādu Helovīnu cienastiņu. Un vēl interesanta varētu būt tēmas izraudzīšanās Helovīnu maskām, piemēram, šogad viens puisis bija atnācis ar Donalda Trampa masku. Ieminējos, varbūt nākamgad visi varētu pārtaisīties par politiķiem, mūziķiem, slavenībām... Un viena meitene priecīgi teica: Jā, es varētu būt Jānis Rozentāls!

Noskaņas bildes galerijā!

0 Super!