Uzkodas pirmajām brokastīm, kad bērns pamodina, raustot aiz kājas, mammu, mammu, saule lec! Bija man jāraušas ārā no gultas, lai ietu skatīties, kā debesis lēnām iekrāsojas vietā, kur parādīsies saule. Jancis nudien dzīvi veido romantiskāku. :) 
:) Un, kad nu esi piecēlies.... Tad izrādās ir daudz laika siltām brokastīm. 
Ķirbis sagriezts ar visu mizu, jo miza zīļu ķirbjiem (īstenībā arī daudziem citiem) plāna. Ai, atceros, kā ķirbju ēras iesākumā visus mizoju. :D Tad sāku nemizot, sākuma manējie izēda mīkstumu no mizas, bet nu jau esmu iemācījusi, ka jāēd ar visu mizu, garšīgi. 
Tad ķirbja šķēles saliktas uz pannas, mazliet olīveļļa pāri, tāds labs garšvielu maisījums no SpiceHouse - dārzeņiem un zupām + Absolūts ēd jāņogu pulveris. Sāli aizmirsu. Gadās. Bet nebija ne vainas, tātad rodas jautājums - vai sāli obligāti vajag? Cepu kādas 10-15 min. Un ar krējuma mērcīti, kurai pievienots nedaudz ķiploku, spinātu un tomātu pulveris, kā arī sāls. 
Ķirbis ir ļoti garšīgs, zīļu ķirbji pat īsti negaršo kā ķirbji, drīzāk līdzinās kartupeļiem - tas tā, piezīme domāta ķirbju neēdājiem. 
Turos pie pārliecības, ka nav cilvēku, kas neēstu ķirbi. Ir tikai cilvēki, kas savu īsto ķirbi vēl nav atraduši. 
Labu apetīti!

0 Super!