Ja vien mazliet uzveic slinkumu, var tikt pie visfantastiskākā saldējuma pasaulē. Nopietni. Neviens veikala saldējums netur līdzi. Protams, šis saldējums var sasniegt robežu, kad tas sāk garšot vienkārši pēc banāna, bet kamēr tas ir sasalis un auksts, nezinātājam būs grūti atminēt, ka nekā cita, izņemot banānu te nav.

Vārdu sakot, nepieciešami būs - BANĀNI.
Tiem var pievienot arī citas piedevas, ja vēlas, re - mēs šoreiz - nedaudz biešu pulveri un pasniedzot pārkaisījām valriekstus (tos var arī iemaisīt iekšā).

Banānus sagriež gabaliņos, saliek kastītē, maisiņā, kā ērtāk un liek saldētavā, lai sasalst. Parasti nākamās dienas saldējuma porcijai ielieku iepriekšējā vakarā, jo tas banāns diezgan ilgi salst.

Kad banāns sasalis, to ņem ārā un blendē, maļ. Ir mazliet piņķerīgi, un ja ar rokas blenderi, nepieciešams būs likt lietā spēku, bet kad būs sablendēts... mmmm.... Ja nu galīgi neblendējas, var pievienot pavisam nedaudz mandeļu pienu vai droši vien arī parasto pienu (es gan ar govs pienu neesmu taisījusi, lieku vai nu kokosriekstu, mandeļu, rīsu, sojas, kas nu pa rokai iesākts).

Pievienoju nedaudz biešu pulveri krāsai, garša no tā nemainīsies, un vēl riekstus.

Vasara ir sākusies. Šo saldējumu nudien var gatavot dažnedažādu. Pamats būs banāns, bet var likt klāt citas ogas, kādu pulveri, kakao, kanēli, avokado. Lai jūsu iztēlei nav robežu.

1 Super!