Pavasaris ir sācies ar kokteiļiem. Šoreiz gan gārsa palika ārpus kadra, bet pavisam noteikti var apgalvot - pateicoties savvaļas zaļumiem, kas sāk spraukties no zemes laukā, atgriežas dzīvesprieks un arī blendera darbināšanas prieks, kas pa ziemu bij ierūsējis. Jo zaļuma jau netrūka arī visu cauru ziemu, ja tā padomā... tomēr zaļa zāle dubļu vietā zem kājām laikam ietekmē mūs vairāk kā gribētos domāt. Un zemes smarža siltumnīcā, gurķu stādi, kas aug ar katru dienu...


Pagājušo nedēļu Facebook man šķita - visi dzer saulespuķu kokteiļus! Tik kārdinoši bija, ka šodien es arī samalu. Gardi, lai arī saulespuķes nu nepavisam nav mani iecienītākie zaļumi. Es balsotu par sinepēm, bet nu tās te kokteilī nepiestāvētu. Tās varētu likt pikantā kokteilī ar kabaci, ķiplociņu, kefīru. O. Jā, tādas būs manas pusdienas.


Bet brokastīm - šīs bij mana kokteiļa sastāvdaļas, bet ziniet - to izcelsme - kas mājās pieejams, tātad - ir jums citi augļi, ogas, liekam tos.


Nepieciešams:

Sauja saulespuķu dīgsti

Sauja lapu kāposta lapiņas (tik tāpēc, ka tās bij jāapēd pirmās, jo biju domājusi plūkt jaunās gārsas lapiņas)

viens banāns

puse ābola

ūdens pēc katra paša ieskatiem


To visu sablendē un dzer uzreiz! Priekā, Pavasar! Lai mums visiem spēka zaļākiem tapt!


P.S. Saulespuķu zaļumi piešķir kokteilim daudz intensīvāku garšu, jo lapu kāposts ir diezgan maigs. Pa karotei dodu šo arī mazajai. 

1 Super!