Lai pastaigātos tropu klimatā un tuvplānā aplūkotu, kā aug citroni, obligāti nav jābrauc uz siltajām zemēm. Var braukt arī uz Nacionālo Botānisko dārzu Salaspilī.  

Pēc draugu ieteikuma viesojāmies tur aizvadītajā nedēļas nogalē un bijām ļoti apmierināti! Protams, ka vislielāko interesi raisa jaunā oranžērija, kur četrās zālēs aplūkojami dažādi tropu augi un, protams, baudām arī tropu klimats. 

Man ļoti patika, ka oranžērijā ir dažādi knifiņi, kas liek tur aplūkojamos augus un dažus dzīvniekus ( bruņurupučus, papagaili un zivtiņas) uzlūkot personiski. Piemēram, pie kaktusu ekspozīcijas ir atrodamas kartītes ar asprātīgiem uzrakstiem: Kaktusus bērniem nebarot! Kaktusus nebučot! Neliec dibenu kaktusā! u.c... (Bērni, protams, smejas:-) Zivis nosauktas vārdos: Gastons un Aelita. Pie interaktīvās kartes var izpildīt testu: Kāds augs esi tu! 

Vēl, protams, forši, ka oranžērijā ir pietiekami plašas telpas, lai varētu iebraukt un ērti pārvietoties ar ratiem. Ir arī soliņi, kur piesēst. Pat ieejas maksa draudzīga! Ģimenei ar trim skolas bērniem un zīdaini par ieeju parkā bija jāmaksā 5 eiro.

Ne mazāk interesants ir arī parks ārpus oranžērijas, kas pamazām sāk mosties, bet visā krāšņumā būs baudāms vēl pēc pāris mēnešiem. Bet, ja kādam no mazajiem pētniekiem apnīk augu aplūkošana, var spēlēties rotaļu laukumā.

Visu informāciju par darbalaikiem un Nacionālo Botānisko dārzu meklē:
http://www.nbd.gov.lv/lv/nacionalais-botaniskais-darzs

3 Super!