Viena no manu bērnu iecienītākajām kūkām ir braunijs, taču šīs nedēļas lielais atklājums ir ātrais cepums no Ievas Virtuves (tieši šobrīd pārdošanā), par kuru mani bērni atzinīgi izteicās: Vēl garšīgāk par brauniju. Un no savas puses varu piebilst – vēl ātrāk un vienkāršāk par brauniju!

Sastāvdaļas:

1 ola
180 g brūnā cukura
100 g sviesta
130 g kviešu milti
1 tējkarote vaniļas cukura (Ievas Virtuves receptē norādīta vaniļas pasta, bet teikšu godīgi MANĀ garšvielu plauktiņā tādas nav)

100 g melnās šokolādes
½ tējk cepamā pulvera
¼ tējk. sodas
šķipsniņa sāls
Rieksti, rozīnes, žāvēti augļi – kas nu kuram labāk garšo. Tā kā viena no manām meitām neēd žāvētos augļus, es izmantoju tikai grauzdētus zemesriekstus. Zemesrieksti man ļoti patīk to draudzīgās cenas dēļ!:-)


Pagatavošana prasa ne vairāk kā 10 minūtes!
1. Uzkarsē cepeškrāsni līdz 180 grādiem
2. Saputo sviestu brūno cukuru un olu.
3. Iemaisa miltus (oriģināli receptē norādīts, ka miltus jāsijā, bet es to nedaru...), garšvielas, gabaliņos sagrieztu melno šokolādi.
4. Cepampannā – aptuveni 20x20 cm iesmērē eļļu un vienmērīgi ieklāj mīklu.
5. Cep 20 – 22 min (es cepu 21 min)!:-)

Tā kā cepums ir ļoti drūpošs, to labāk ēst ar karotīti vai dakšiņu. Iedomājos, ka siltam cepumam ļoti labi piestāv arī plombīra saldējums.

Un tā kā es izmantoju Ievas Virtuves recepti, te vietā pateikt, ka Ievas Virtuve ir tiešām superīgs žurnāls, ja tev patīk gatavot mājās. Ir gan tieši šim mēnesim atbilstoši ēdieni, gan ļoti labi ieteikumi dažādiem virtuves gadžetiem un ļoti patīk galvenās redaktores Zanes Timpares ieteikumi, lai zinātu, ka veikalā izvēlēties pēc iespējas veselīgāku pārtiku.

 

 

1 Super!