Kā notiek ārstēšana ar homeopātiju?
 
Novēršot kādus bērna veselības traucējumus ar homeopātiskiem līdzekļiem, netiek nodarīts pāri citām organisma sistēmām, jo ārstēšana notiek kompleksi. Taču, lai ārstēšana dotu rezultātus, jāizveidojas ciešai ārsta un vecāku sadarbībai. Kopīgiem spēkiem pamazām jāpanāk, lai bērns slimotu retāk un katrā nākamajā reizē slimošana ritētu vieglāk. Ja izvēlētais līdzeklis nedod vēlamo efektu, vecākiem tas jādara zināms ārstam, cik vien ātri iespējams.
 
Homeopātiskos līdzekļus vajadzības gadījumā var kombinēt gan ar antibakteriālajiem līdzekļiem, gan hormonu preparātiem un citiem medikamentiem. Iespējams, ārsts homeopāts tos ieteiks pakāpeniski aizstāt tikai ar homeopātiskajiem līdzekļiem.
 
Lai piemeklētu vispiemērotāko homeopātisko līdzekli, tiek ņemta vērā ģimenes anamnēze (ārsts uzdos jautājumus par slimībām, ko pārcietusi mamma, tētis, vecvecāki), grūtniecības un dzemdību norise, mazuļa vecums, kādas un cik smagas bijušas iepriekšējās saslimšanas, bērna attīstība, raksturs, veids, kā bērns tiek galā ar stresa situācijām un citas nianses.
 
Katram bērnam, kaut arī viņš necieš ne no vienas hroniskas slimības, organismā ir kāda vājāka vieta, piemēram – mazajam ir izteikti taukaina, jeb gluži pretēji – ļoti sausa āda, bieži veidojas aizcietējumi u.c. Sākot ārstēšanu šādi - cenšoties panākt šīs vājās vietas atveseļošanu, vienlaikus tiek stiprināta organisma vispārējā imunitāte.
 
Tas ir mīts, ka homeopātiskie līdzekļu iedarbība uz organismu allaž ir lēna un tie vienmēr jālieto ilgstoši. Precīzi piemeklēts homeopātiskais līdzeklis sāpju remdēšanai iedarbojas daudz ātrāk nekā tradicionālie medikamenti. Taču, lai panāktu, ka mazais vairs tik bieži un smagi neslimo, tiešām būs vajadzīgs ilgs laiks, tāpēc vecākiem jābruņojas ar pacietību. Turklāt zāles jālieto precīzi pēc ārsta norādījumiem – noteiktos laikos.
 
Paaugstināta temperatūra = lēciens bērna attīstībā
 
Homeopātijā valda uzskats, ka bērna attīstībai ik pa laikam ir vajadzīga paaugstināta ķermeņa temperatūra. To var iemantot, patiecoties dažādiem vīrusiem un citiem mikroorganismiem, kas izraisa saslimšanu. Uz vīrusa klātbūtni organisms atbild ar paaugstinātu temperatūru, un tas ir signāls bērna imūnsistēmai – tā mobilizējas, lai slimības izraisītāju uzveiktu. Ja viss rit savu gaitu, bērna organisms viegli un ātri pats tiek galā.
 
Vienlaikus paaugstinātā ķermeņa temperatūra dod tādu kā triecienu nervu sistēmai, lai organisms vieglāk spētu pāriet nākamajā – augstākā attīstības pakāpē. Tāpēc bieži vien vērojams, kā bērna organisms pēc slimošanas sasparojas – piemēram, ja nākamais etaps mazuļa attīstībā ir iemācīties staigāt, iespējams, ka tas notiks drīz vien pēc slimošanas.
 
Ja bērns saslimis, paaugstināta temperatūra viņam trīs, četras dienas un mazais to labi panes, vecākiem nevajadzētu satraukties un dot medikamentus, kas pazemina temperatūru. Citādi jārīkojas, ja saslimis zīdainis – pirmajā dzīves gadā ar ārstu jākonsultējas ik reizi, kad mazajam ir kādi veselības traucējumi.
 
Lielākam bērna tiek uzskatīts, ka temperatūra 38,5 ir tā, kuru mazais slimnieks spēj viegli izturēt. Taču katram bērnam šīs slieksnis, kad viņš jau sāk justies slikti, ir atšķirīgs. Slimošanas reizēs bērns jānovēro un savus novērojumus jāpārrunā ar ārstu, lai izlemtu, kā labāk rīkoties nākamajā reizē.
 
Kas ir baltajos zirnīšos
 
Kad aptiekārs pēc ārsta homeopāta izrakstītās receptes iedod nelielu tūtiņu, kurā ir mazi balti bezgaršīgi zirnīši vai mazu pudelīti ar bezkrāsainu šķidrumu, vecākus var pārņem neticība – vai tie manam bērnam tiešām palīdzēs?
 
Homeopātiskie līdzekļi tiek gatavoti no dabīgām izejvielām – augu un dzīvnieku valsts produktiem, minerāliem. Taču homeopātiskais medikaments, kas iegūts, piemēram, no kumelītes, un tā iedarbība ļoti atšķiras no ierastās ārstnieciskās kumelīšu tējas. Augs tiek saberzts, atšķaidīts un potencēts (kratīts) tā, kā ārsts to ir izrakstījis. Piemēram saberztais pulveris tiek atšķaidīts attiecībā 1:10 ar piena cukuru. Atšķaidīšana notiek vairākas reizes, lai iegūtu, piemēram, attiecību 1:100 - kur viena daļa ir kumelīte, bet 100 daļas piena cukurs. Ārstēšanā tiek izmantoti pat 1000 un 3000 kārtīgi atšķaidījumi. Laboratoriski ir grūti pierādīt, ka gatavais līdzeklis satur, piemēram, konkrēto augu, kas minēts nosaukumā - patiesībā baltajos graudiņos ir palikusi vien šī ārstnieciskā auga enerģija – tā „nospiedumi” citā vielā. Tā pati piemērā izmantotā kumelīte homeopātiskā līdzekļa pagatavošanas gaitā ir ieguvusi citas īpašības, kuras organisms labāk var izmantot savā labā.
 
Šo zāļlīdzekļu pamatā ir princips – „līdzīgu ārstē ar līdzīgu”. Slimības ārstēšanai mazās devās tiek izmantotas vielas, kas lielākā koncentrācijā radītu konkrētajai slimībai līdzīgu organisma reakciju.
 
Aptiekās kā bezrecepšu medikamenti tiek pārdoti arī kompleksie homeopātiski preparāti. Tie ir labi pašpalīdzības līdzekļi, piemēram, ja sākusies augšējo elpošanas ceļu saslimšana. Taču profilaksei, tātad – lai bērns mazāk slimotu - homeopāti iesaka izmantot individuāli piemeklētos līdzekļus.
 
Konsultē: INGA GRUNDMANE, ārste homeopāte:
 
Teksts: Edīte Valtere, no ģimenes portāla mansmazais.lv arhīva

0 Super!