Kāpēc es nesvinu vienkārši ar kūku un radu bariņu bērnu dzimšanas dienas? Es vienkārši tā vairs nemāku! Bērni aug, un vienmēr šķiet – viņiem gribu dāvāt ko aizraujošu, neaizmirstamu. Galu galā – manas dzimšanas dienas bērnībā vispār netika svinētas. Vispār, vispār, neviena pati..

Man vienmēr šķitis, ka pirmā dzimšanas dienas ballīte ir tā, kurā pārspīlēt ar iespaidiem nedrīkst, bērniņam tāpat īsti nav skaidrs, kāpēc pie viņa ieradušās visādas tantes un onkuļi, un kāpēc ap viņu ir tāda kņada, rosība, ēdieni, ko ne vienmēr viņš drīkst pat pagaršot, iespējams – ne visai ērtas drēbes un daudz un dažādas lietas dāvanās, kas arī varbūt viņu pat vēl neaizrauj.

Tā sākās arī mans mācību ceļš bērnu dzimšanas dienu svinēšanā. Artusam palika gadiņš – pati gatavoju svinību galdu, bija radiņi, pirmie draugi un izklaides piepūšamā bumbu baseiniņā. Uz otro dzimšanas dienu jau sapratu – ir jādara kaut kas, kas viņa vecumam piemērots un viņam būtu interesants, tad nu kūka atkal manis cepta, bet – došanās uz rotaļu un izklaižu centru, kur visi jautri pavadījām laiku! Piedzima Marisa, viņas pirmajā dzimšanas dienā tika sarīkota skaista fotosesija, viņas otrajā – jau bija pirmā manis vadītā tematiskā jeb Papīra ballīte, kur bērniem bija daudz un dažādi uzdevumi veicami, sacensību gars, manis darinātas, pat šūtas dekorācijas, un arī pirmā dzimšanas dienas kleita, ko meitiņai uzšuvu. Artusam uz trīs gadiem tika iznomāta piepūšamā atrakcija un arī dažādi uzdevumi, ko pievarēt kopā ar draugiem, manis gatavots galda klājums nojumē un, protams, svētku kūka. Uz četriem gadiem – jau tematika: togad tik populārais Zibens Makvīns! Marisas trīs gadus svinējām Hello Kitty stilā, atkal ar dažādām izdarībām. Artusa piecus – jau ar viņa sapņu piepildījumu – pašam savu mammas šūtu “māju”, ko var piekarināt pie divstāvu gultām un vēl nez kur, lai bērniem rotaļas ar paslēpšanos būtu interesantākas! Un kur nu vēl svētku un apsveikumu plakāti, tāpat arī foto siena ar atmiņām par aizgājušiem gadiem un piedzīvojumiem. Marisas četri gadi bija mans lielākais pārbaudījums – dubultballīte ar divām tēmām: Marisai tik ļoti iemīļotās Frozen multfilmiņas stilā, dvīnītēm – fotosesija, aksesuāri, manis šūtie svētku tērpi – viss Minnijas stilā. Protams, atkal uzdevumi un pirmā pieredze ar svētku norises vietas īri, kas bija tikai un vienīgi pozitīva.

Redzat, kā aizrunājos? Un tagad ķeramies klāt! Augustā tika nosaukta tēma mamma – “gribu Lego Ninjago” ballīti! Es domāju, velns, kā to vispār lai dabonu gatavu? Jāizdomā taču dekorācijas, un vispār, kā tie Ninjago izskatās.. Ar ko viņi īpaši? Bet tā kā gatavojos VIENMĒR vismaz mēnesi iepriekš it visos bērnu svētkos (jā, pat Lieldienās, Tētu dienā utt.), tad arī šajā reizē bija pamatīgi sagatavošanās darbi! Labi, lai nekausētu citos ziņkārību, pastāstīšu, kā tad viss noritēja!

Ielūgumi, lielā dāvana jubilāram un dāvaniņas ciemiņiem

ARTUSAM

Man ļoti, ļoti patīk saiņot dāvanas pašai, tāpēc, ka tad dāvaniņā varu ielikt visu sevi, visu savu mīļumu pret konkrētās dāvaniņas saņēmēju. Ielūgumus pagatavoju Artusa draugiem, un arī dāvanu maisiņus pagatavoju visus pati!

Dāvanu maisiņos katram mazajam ciemiņam tika manis īpaši “dizainēta” sūkājamā konča, manis gatavoti Lego krītiņi no mūsu krītiņu pārpalikumiem, katram bērniņam pa diviem Lego cilvēciņiem un arī īpaši iesaiņota Ninjago stilā – suliņa, ko mājās padzerties, atceroties priecīgos, piedzīvotos brīžus pie mums!

ARTUSAM2

Pirms katriem svētkiem mājās ierodas dažāda izmēra kastes, kurās tiek glabāts viss, ko gatavoju ballītei. Tur, kā redzams, gulēja un svētkus gaidīja ne tikai spēļu atribūti, bet arī galda dekorācijas – uz kociņiem!

Svētku virtenes, īpašais skaitlis, spēles

ARTUSAM1Visas aktivitātes pārsvarā cenšos izdomāt pati, bet, ja arī kaut ko atrodu internetā, es to noteikti pārveidoju par pilnīgi ko citu, kas būtu atbilstošs un patīkams tieši manam konkrētajam bērnam un atbilstu mūsu ballītes tematikai.

Tā arī virtenes bija gan no interneta izdrukātas, ko mazliet tāpat pārveidoju, gan arī manis pašas izdomātas un radītas. Es vienkārši vienmēr zinu, kādu gribu redzēt gala rezultātu. Jūs smiesieties, bet es mājās pirms katras ballītes zīmēju plānu: kas un kā atradīsies pie sienas, kur bērnus varētu bildēt (ja ballītē ir fotogrāfs, kas mums šoreiz nebija), kā iesaiņošu dāvanas, kādas aktivitātes būs.

Viss tiek gatavots plānveidā un no maniem burvju sarakstiem tiek izsvītrots. Līdz nedēļu pirms svētkiem esmu laimīga un priecīga mamma, jo turu rokās nu jau gandrīz apskrandušu lapu ar realizētiem “plāniem”!

Sienas dekors kā apsveikums un bērniem atbilstoša ēdienkarte

Neskaitot svētku virtenes, tika gatavota arī apsveikuma siena, tika veidotas īpaši dizainētas sulas paciņas, kā arī – aplīmēju pat plastmasas stingrās glāzītes ar dažādi smaidošām, mazītiņām Lego cilvēciņu galviņām. Protams, arī salmiņiem bija jābūt atbilstošiem, un arī tos pagatavoju, lai gan sākotnējā iecerē tiem bija jāizskatās citādi, pēdējā brīža ideja bija pat vēl labāka. Bērni bija sajūsmā!

ARTUSAM10

Ēst ballītē bērniem īsti laika parasti nav, vismaz pie mums :) Bet – noteikti jābūt gan veselīgiem našķīšiem kā augļiem, dārzeņiem (vislabāk sezonālajiem), gan arī ne tik veselīgajiem (nu kādam saldumiņam taču jābūt!). Bērni ļoti novērtēja gan gaļas bumbiņas ar sezama sēkliņām, gan “augļu šašliku”, gan visu, visu pārējo!

Ballītes aktivitātes jeb spēles

Ja tu esi Lego Ninjago, tev vajadzīgs savs vārds!

Tā nu katram bērnam pēc internetā atrasta parauga, izveidojām savu nindzas vārdu un lasot visi varējām izsmieties par iznākumu!

ARTUSAM3

Apslēptie “dārgumi”- jeb izkustēšanās uzdevumi!

Te bērniem ļoti patika, atvērt lielajā Lego klucītī pa vienam uzdevumam, kas noteikti jāizpilda pēc iespējas labāk. Sākot no lēkšanas uz vienas kājas, beidzot ar jubilāra nešanu mugurā un konkrētu skaitu pietupieniem. Uzdevumi bija dažādi, un bērni pildīja ne tikai savus uzdevumus, bet visi kopā arī citu uzdevumus. Kārtīgi izsmējāmies. Sevišķi, kad katrs (arī augumā mazākie), gribēja panest Artusu!

ARTUSAM4Kur palikusi Lego vīra galva?

Skaidra lieta, jāpieliek ar pārējo smiešanās atbalstu – aizsietām acīm!

ARTUSAM5

Bīstamākais, skaļākais, smieklīgākais uzdevums – balonu Nindzu spridzināšana

Pārējie “gaidīšanas režīmā”- maliņā, un pa vienam, katram 2-3 metieni ar šautriņi Nindzu balonu virzienā! Te patiešām varēja izsmieties, un jāsaka 5-6 gadus veci bērni ļoti labi saprata noteikumus, neviens neizraisīja nekādas bīstamas situācijas, un netraucēja cits citam. Tā tik bija jautrība!

ARTUSAM6

Lego Ninjago balonu boulings

Ar manis izgatavoto, speciālo nindzu zvaigzni bērni meta pa baloniem ar īstu sacensību garu! Vienam no ciemiņiem izdevās apgāzt pat visus!

Lego Ninjago krāsojamās lapas

Lai būtu arī kas mierīgāks no izklaidēm, un smieklu sviedri pagūtu nožūt, protams, bērniem bija arī uzdevums ar zīmēšanu. Starp citu, atradu vairākus Ninjago māksliniekus ciemiņu vidū!

ARTUSAM7

Veido pats savu LEGO vīriņu!

Biju salikusi sagataves, un katrs pēc saviem ieskatiem varēja izveidot savu īpašo Lego vīriņu. Iznāca patiešām interesanti, radoši darbiņi, no kuriem izveidojām izstādi. Noslēgumā, protams, katrs varēja ņemt līdzi uz mājām – gan krāsojamo lapu un rezerves lapu, ko brīvā brīdī izkrāsot, gan arī savu jauko Lego darbiņu, ne tikai manis sagatavoto pārsteiguma dāvaniņu.

ARTUSAM8

Dāvanas atvēršanas svētki

Dāvanu milzīgajai kastei sabira apkārt pilnīgi visi, un visi palīdzēja Artusam atvērt kasti, un katrs patiešām no sirds priecājās par dāvanām, ko ar tēti pa kluso bijām jau salikuši. Šoreiz tie bija tematiskajai ballītei atbilstošie Lego Ninjago Spinjitsu – vairāki, lai visi varētu piedalīties rotaļās, un Artusam nebūtu garlaicīgi!

Tāpat tika pasūtīta un izgaršota arī tematiskā kūka!

ARTUSAM9

Noslēguma secinājumi –

Vēl ne reizi es neesmu vīlusies par to, ka daru tieši tā, kā daru. Tiklīdz bērni jau pasaka, ko gribētu dāvaniņā, man  jau rodas idejas par noformējumiem, dažreiz arī par tērpiem, papildus lietām, aksesuāriem, fotografēšanās stūra atribūtiem, spēlēm.

Bet – pats galvenais novērtējums ir tas, ko dzirdēju arī šajā reizē no jubilāra – “Mammu, tu gribi zināt, kā man šodien gāja?”. Es:”Nu, dēliņ?”. Artuss:”Man gāja vienkārši super, šī ir pati superīgākā mana ballīte, pati foršākā diena manā mūžā, un paldies tev par to, ka tu visu tā smuki sataisīji. Es esmu ļoti priecīgs un man būs grūti aizmigt tagad.” (labā nozīmē, protams!)

Liels prieks bija arī no mazajiem viesiem dzirdēt sajūsmas saucienus par to, ka šī ir foršākā dzimšanas diena, kādā viņi bijuši. Viens no bērniem pat teica, ka viņam esot sajūta, ka šie esot svētki viņam! :)

ARTUSAM11

Un papīra izdevumi, dāvanas izdevumi, tāpat arī uztraukums par to, vai tā svētku štāte beigu beigās derēs, ir pilnīgi lieki. Nekas nav svarīgāks par bērna gandarījumu un to, ka viņš atkal un atkal saprot, jūt – viņš ir labākais, kas manā dzīvē ir noticis, un sarīkot viņam svētkus, tā ir dāvana arī man.

Inga

4 Super!