Kaut kur ikdienas juceklī reizēm piemirstas – man taču ir arī vīrs, kurš, lai gan skaļi nebrēc un kājas nedauza, tomēr arī ilgojas uzmanības. Mums padomā daži labi scenāriji, kā viņu pārsteigt, uzaicinot uz… randiņu. 

Komentē MM eksperte Inese Putniece, psihoterapeite:

«Bērna ienākšana ģimenē jebkuram pārim ir izaicinājums un pārbaudījums. Mazuļa piedzimšana izmaina pāra attiecības, mainās lomu dalījums un dažkārt neizdodas īstenot vai attaisnot to ideālā tēta vai mammas tēlu, kādu bijām izsapņojuši. Kā nu kurš ar to tiek galā. Ieteikt kādu vienu risinājumu vai recepti visiem pāriem nevarēs, pie tā jānonāk katram individuāli. Taču nepietiks ar runāšanu vien par to, ka – jā, mums ir bērns, ir rutīna, būtu jātiek ar to galā. Abiem jāpieliek zināmas pūles, jāiet soli tālāk un jāmēģina ikdienas dzīvē ieviest kādas jaukas izmaiņas, kas parastu dienu padara īpašu. Lai tas izdotos, nepietiks arī ar to, ka tikai viens vēlēsies no šīs rutīnas izlauzties. No abiem ir jānāk vēlmei panākt solīti pretī otram. Pirmajā gadā mazulis no mammas prasa vislielākās rūpes, tāpēc tieši bērniņa tēvs var kļūt par labāko palīgu, kurš uz saviem pleciem uzņemas daļu pienākumu. Savukārt sievietei vajadzētu veicināt vīrieša iesaistīšanos bērna aprūpē, lai viņam būtu iespēja kļūt par īstu atbalstu. Nereti mēs grēkojam, radot priekšstatu, ka pašas ar visu itin labi tiekam galā. Ja mamma būs atpūtusies, viņa būs ne tikai laimīgāka kā māmiņa, bet arī kā sava vīrieša partnere. Tāpēc – lai arī esat kļuvuši par vecākiem, neaizmirstiet, ka jūs vienalga turpināt būt partneri viens otram un ideja par sarīkotu randiņu divatā būs pašā laikā. Tikai objektīvi jāapzinās, ka bērna pirmajā dzīves gadā brīvā laika, ko veltīt divvientulībai, būs ļoti maz, un arī tas ir normāli.»

Tāpēc šomēnes piedāvājam 9 reālus scenārijus un citu ģimeņu pieredzi, kā vienam par otru neaizmirst un sarīkot randiņu ikdienas steigā. Lasi oktobrī!

0 Super!